POVIJEST KNJIŽNICE

OPĆINSKA KNJIŽNICA BISTRA ZA KORISNIKE JE OTVORENA
17. PROSINCA 2007. GODINE

K kao samostalna javna ustanova djeluje od 1. siječnja 2008. Knjižnica je u ovom prostoru postojala i ranije, no zatvorena je i njezina je građa premještena u Zaprešić. Kasnije je ono što je ostalo od te građe vraćeno u današnju Knjižnicu.

Općinska knjižnica Bistra nalazi se u prostoru Kulturnog centra Bistra. Njezin suvremeno opremljeni prostor obuhvaća površinu od 140 m2, a za kulturno-animacijske potrebe Knjižnice ponekad se koristi i velika dvorana. Knjižnica je podijeljena na prostor za odrasle te kutak s igračkama za djecu.

Nj ezinim su korisnicima na raspolaganju i četiri računala s pristupom internetu te računalo za pretraživanje on-line kataloga. Korisnici mogu provesti vrijeme i u čitaonici Knjižnice čitajući novine i časopise.

Knjižnica broji 730 članova, od toga 389 djece.

Djelatnice Knjižnice su ravnateljica Danijela Studak Čačić i Petra Žalac.

Na ovoj poveznici nalazi se naš online katalog.

Kad ste zadnji put pročitali dobru knjigu i krenuli u avanturu, naučili nešto novo, vježbali mozak i nahranili svoju znatiželju?